Uroda

Naturalne powiększanie ust kwasem hialuronowym

21 kwietnia, 2018
powiększanie ust blogerka

Kilka lat temu po raz pierwszy zdecydowałam się na zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym. Z zabiegu byłam bardzo zadowolona, ale jak wiadomo to jest coś co należy powtarzać (efekty utrzymują się od 6 do 12 miesięcy, zależy to od wielu czynników). Ostatnio, po długiej przerwie znów postanowiłam go wykonać. Sporo osób było ciekawych efektu, dlatego zapraszam na krótką relację, która mam nadzieję rozwieje Wasze wątpliwości.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym nie musi dać sztucznego efektu

Wielu osobom nadal ten zabieg kojarzy się bardzo “sztucznie”, głównie przez osoby, które nadużywają dobrodziejstwa medycyny estetycznej. Jeśli wykonujemy go z umiarem i faktycznie usta są niewielkie – korekcja powoduje, że lepiej wyglądamy i nikt z otoczenia nawet się nie domyśli, że zabieg był wykonany. Sprawdziłam na sobie 2 razy, gdybym o tym nie powiedziała, nikt by się nie domyślił. Większość osób zauważa jedynie lepszy wygląd ogólny 🙂

Moje usta mają w miarę ładny kształt, choć są lekko niesymetryczne. Celem było wypełnienie ich tak, by nie zmieniać kształtu, tylko nadać objętości. W ostatnich latach mój makijaż oczu najczęściej był mocno minimalistyczny, za to uwielbiam podkreślać usta. Teraz każda szminka prezentuje się jeszcze piękniej!

 

Powiększanie ust krok po kroku

Zabieg wykonałam w Instytucie Urody POR FAVOR Ewa Wenta- Januszkiewicz, który znajduje się na terenie gdańskiego Garnizonu. Salon jest nowy, czysty, bardzo dobrze zaopatrzony w różne przyrządy do wykonywania zabiegów kosmetycznych, których nazw nawet nie potrafię wymienić 🙂 Wykonamy tam wszelkie zabiegi od manicure, przez kosmetologię, masaże i medycynę estetyczną po depilację laserową i makijaż permanentny. Wszystko, czego dusza zapragnie.

Pierwszy krok po przybyciu do salonu to upewnienie się, że nie mam przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Krótka rozmowa z lekarzem oraz wypełnienie ankiety medycznej. Pamiętajcie, że to wszystko jest dla Waszego dobra i zdrowia, dlatego trzeba wygadać wszystko jak na spowiedzi. Kiedy lekarz upewni się, że może wykonać zabieg, czas na demakijaż i znieczulenie ust. Znieczulenie jest nakładane w postaci kremu po którym w zabawny sposób drętwieją wargi. Dzięki niemu zabieg jest znośny (chociaż nie zupełnie bezbolesny :)). Ale tu muszę pochwalić Panią Doktor (Magda Brona-Teżyk), która wykonywała zabieg z dużym spokojem i wyczuciem, bez gwałtownych ruchów, dzięki czemu naprawdę, można by rzec, był przyjemny. Czułam delikatne kłucie, momentami łzy napływały do oczu (głównie przez połączenia nerwów, a nie ból).

Sam zabieg powiększania ust trwał może 10 minut, a cała wizyta trwała około 30 minut. Po zabiegu musimy pamiętać o kilku zasadach przez najbliższe dni (nic drażniącego, gorącego, przez 2 dni zakaz ćwiczeń, solarium, basenu itp. itd.). Od razu po zabiegu usta są trochę spuchnięte i ich widok może odrobinę przestraszyć 🙂 Ja już znałam ten cały proces, więc tym razem od razu widziałam, że będzie super. Na drugi dzień miałam w kąciku ust jednego maleńkiego siniaczka, poza tym usta wyglądały normalnie. Efekt “sztywności” i lekkiego opuchnięcia utrzymywał się przez 3 dni. Po tygodniu usta całkowicie doszły do siebie. U mnie minął obecnie ponad tydzień, także już jest idealnie. Opuchlizna zeszła, zostały ładne, pełniejsze niż naturalne usta. Oby taki efekt utrzymał się jak najdłużej!


Jeszcze kilka słów odnośnie preparatu, który miałam wstrzyknięty. Był to kwas hialuronowy Neauvia Organic Intense Flux, 1 ml. Usta bardzo dobrze przyjęły ten preparat, teraz już nie czuję żadnego efektu usztywnienia czy wypełnienia. I o to właśnie chodziło!

Jeszcze raz dziękuję Pani Doktor za świetny zabieg, a Wam serdecznie polecam Instytut Urody POR FAVOR, nie tylko na zabieg powiększania ust 🙂

Na poniższych zdjęciach widzicie efekt końcowy na 3 dzień od wykonania zabiegu. Na dniach na blogu opublikuję całą stylizację i więcej zdjęć.

 

przed i po zabiegu powiększania ust 1 ml

Usta są widocznie pełniejsze i nie przerysowane. Ja jestem bardzo zadowolona! Co sądzicie?