Moda

Hit sezonu: welurowa kurtka lub płaszcz

21 stycznia, 2019

Jeśli miałabym wybrać jeden najsilniejszy trend, który pojawił się w tym sezonie zimowym, wskazałabym welurową kurtkę puchową. Praktycznie każda sieciówka ma taki model w swojej ofercie. Występuje w różnych formach: krótszych biodrówkach lub dłuższych w formie płaszcza. Niektóre oversize, z kapturem lub bez. Jako, że obecne kolekcje bardzo szybko trafiają do outletów, w Designer Outlet Gdańsk znalazłam co najmniej kilka interesujących modeli i to w mocno obniżonych cenach. Jeden z nich możecie zobaczyć w dzisiejszej stylizacji.

Dlaczego akurat welurowa kurtka?

Osobiście spodobało mi się nietypowe połączenie ciepłych otulających kurtek z niezwykle miękkim i przyjemnym wykończeniem weluru. Od momentu przymierzania takiej kurtki w sklepie czułam jak bardzo „grzeje”, co jest dla mnie niezwykle ważną cechą. Kurtki welurowe mają w sobie nieco więcej elegancji i można dzięki temu stworzyć wiele inspirujących zestawów. Będą pasowały zarówno do sportowych spodni i adidasów, ja także sukienki i botków. Jedyna wada weluru – nie jest on odporny na deszcz i śnieg więc nie jest to typowa kurtka przeciwdeszczowa. Na suche zimne dni lub lekki deszcz/ śnieg sprawdzi się.

Nie przepadam za smętnymi – szaro-burymi stylizacjami, dlatego oczywisty jest dla mnie dodatek koloru. Postanowiłam wykorzystać spodnie z letniej kolekcji ponieważ fajnie eksponowały buty. Myślę że jeśli temperatury oscylują wokół 0 spokojnie można wykorzystywać lżejsze rzeczy w połączeniu z cieplejszymi. Dzięki zakrytym kostkom i ciepłym skarpetkom wcale nie odczuwałam chłodu. Do spodni idealnie pasowała bluza w roślinne printy. Do tego czarny plecak – również z kolorowym motywem roślinnym. Buty, jedne z moich ulubionych – zakupione jakiś czas temu w sklepie Kazar – są bardzo wygodne i komfortowo się w nich czuję na dłuższych spacerach.

Jak zwykle zdjęcia nad morzem oznaczały małe wyzwania – mocno wiało, zaczęło padać, a Frodo szalał i miał ochotę wbiec do wody, przez co musiałam mieć wzmożoną czujność 🙂 Ale mimo wszystko lubię takie naturalnie panujące warunki i wspomnienia jakie dane zdjęcia za sobą niosą…

Kurtka, bluza, spodnie, plecak – Wear Medicine, Buty – Kazar (Designer Outlet Gdańsk), czapka handmade, pieseł adopciak <3