Uroda

Sylwestrowy manicure hybrydowy NeoNail

26 grudnia, 2017
hybrydowy sylwestrowy manicure neonail

Święta Bożego Narodzenia upłynęły u mnie pod znakiem czerwieni i złota,  więc do sylwestrowego manicure postanowiłam wykorzystać drugie klasyczne połączenie: czerń i srebro. Tym razem zaszalałam nieco, używając dodatkowo holograficznego pyłku oraz cyrkonii. W końcu niecodziennie można sobie pozwolić na takie szaleństwo. Trzeba było to wykorzystać!

Dlaczego zdecydowałam się na połączenie czerni i srebra? Ponieważ kolory te są w miarę neutralne i manicure będzie mi pasował nie tylko na sylwestrowy wieczór, ale i w późniejszym czasie. W końcu hybrydy trzymają się aż do 21 dni, dlatego chciałam aby manicure był w miarę możliwości uniwersalny i sprawdził się również po sylwestrowej nocy.

hybrydowy sylwestrowy manicure neonail

Jakie są trendy na sylwestrowy manicure 2017/2018?

W tym roku królują wszelkie pyłki oraz brokatowe lakiery. Sylwestrowy manicure ma być efektowny i błyszczący. Modne są metaliczne wykończenia, a także wtapiane ozdoby różnego rodzaju – cyrkonie, perły czy inne biżuteryjne kamienie. Bardzo popularne jest połączenie klasycznego czarnego lakieru z błyszczącymi dodatkami. Dominuje złoto i srebro. Jestem pewna, że wśród panujących trendów każda z Was znajdzie coś dla siebie! Ważne jest, aby dopasować manicure do reszty stylizacji i makijażu. Jeśli masz bardzo błyszczącą kreację, wtedy postaw np. na czarny lub beżowy lakier jedynie z dodatkiem błyszczących lakierów, pyłków czy kamieni. Trzymaj się też zasady – albo złoto, albo srebro i dopasuj manicure do całej biżuterii, albo na odwrót. Dobrym sposobem jest wykonanie hybrydowego manicure kilka dni przed Sylwestrem, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na hybrydy (a innej opcji nie widzę! 🙂 ), nie ma obaw że coś się zepsuje. A w sylwestrowy wieczór będziesz mogła zająć się innymi rzeczami.

hybrydowy sylwestrowy manicure neonail

Sylwestrowy manicure hybrydowy NeoNail – czego użyłam do jego wykonania?

1. Przede wszystkim zawsze potrzebujemy Bazę, Top, Cleaner i lampę oraz kilka dodatkowych akcesoriów. Więcej o tym jak się robi manicure hybrydowy i co jest potrzebne do jego wykonania wspominałam w TYM wpisie.

2. Na wszystkie paznokcie nałożyłam warstwę Bazy oraz 2 warstwy czarnego lakieru hybrydowego NeoNail Pure Black. Jest to klasyczna czerń, która świetnie kryje i bezproblemowo się aplikuje.

3. Następnie na 9 paznokci nałożyłam Top, na serdeczny palec lewej ręki Top nałożyłam punktowo – w miejscu gdzie chciałam przykleić cyrkonie Svarowski. Wszystko utwardziłam. Kiedy cyrkonie zostały na swoim miejscu na serdeczny palec również nałożyłam Top, tym razem na całość. Teraz mam pewność, że cyrkonie będą się trzymały idealnie i nie będą haczyły o ubrania.

4. Kolejny etap to wtarcie pyłku NeoNail 3D Holo Effect w wybrane paznokcie. Pyłek można wetrzeć za pomocą opuszków palców (ja tak zrobiłam), można też użyć aplikatora, takiego jak do cieni do powiek. Ważne, aby pyłek wcierać w klejącą warstwę dyspersyjną – nie usuwamy jej po utwardzeniu Topu! Pyłek jest bardzo prosty w obsłudze, nie ma problemu żeby go równo rozprowadzić. Od razu po aplikacji tworzy piękną, mieniącą się taflę. Pamiętaj, żeby dokładnie wetrzeć go z każdej strony paznokcia – żeby nie prześwitywał czarny lakier. Po aplikacji pyłku, a przed jego zabezpieczeniem warstwą Topu, ważne aby dokładnie oczyścić brzegi paznokci – najlepiej za pomocą małego pędzelka. Wtedy przy nakładaniu Topu nie będzie żadnych nierówności przy skórkach.

5. Na paznokcie, na które aplikowany był pyłek 3D Holo Effect nakładamy jeszcze jedną cienką warstwę hybrydowego Topu. Utwardzamy, przemywamy wszystkie paznokcie Cleanerem, aby usunąć klejącą warstwę dyspersyjną. I cieszymy się nowym, błyszczącym manicure 🙂

Koniecznie dajcie znać jak Wam się podoba moja propozycja sylwestrowego manicure i dajcie znać na jakie połączenie stawiacie w tym roku.

  • Agnieszka Pytel 26 grudnia, 2017 at 8:16 pm

    Uwielbiam efekt holo na paznokciach! 😀

  • Kara 27 grudnia, 2017 at 8:39 am

    Proste a jakie efektowne. Ja uwielbiam wszelkiego rodzaju brokat, holo, flejki. Wystarczy akcent na jednym paznokciu a manicure zupełnie inaczej wygląda.

  • Ewa Macherowska 27 grudnia, 2017 at 10:38 am

    Piękny! 🙂