Styl życia, Uroda

Jak dotrzymać postanowień noworocznych? + Konkurs NeoNail

18 stycznia, 2018
postanowienia noworoczne jak dotrzymać konkurs

Noworoczne postanowienia to dla wielu osób dość drażliwy temat. Chętnie obiecujemy sobie zmiany, ale z wykonaniem bywa już gorzej. Dlatego dziś, kiedy już wszyscy ochłonęli z pierwszych emocji związanych z “nowym początkiem” zapraszam na wpis – ściągę, który pomoże zrealizować Twoje cele i utrzymać wysoką motywację przez cały rok. Zdradzę również swoją listę postanowień. Jesteście ciekawe?

5 sposobów, które pomogą wytrwać w noworocznych postanowieniach

1. Rozplanuj wszystkie postanowienia w czasie, np. 2 razy w tygodniu pójdę na jogę. Bez konkretów to się nie uda. Wszystkie plany, cele i marzenia możemy przesuwać bez końca, ale przecież nie o to chodzi 🙂 Do tego przyda się kalendarz, planer czy też zwykły notes. Dzięki rozpisce będziesz wiedziała czy wszystkie postanowienia są realne do realizacji. Jeśli nie, zapisz tylko te, które są dla Ciebie najważniejsze, a resztę zapisz na listę rezerwową.

2. Zrób listę rezerwową. Dla mnie początek roku nie różni się zbytnio od innych miesięcy, bo swoje postanowienia wcielam niezależnie od pory roku. Pewne rzeczy takie jak studia czy inne podobne wydarzenia cykliczne zaczynają się w określonych porach roku i niekoniecznie musi to być styczeń. Niekiedy nasza lista postanowień pęka w szwach, kiedy narzucimy sobie za wiele do zrealizowania oczywiste jest to, że nam zabraknie doby, o czym niekiedy sama miałam się okazję przekonać. Dlatego warto mieć takie postanowienia rezerwowe, które wcielimy zaraz po zakończonych postanowieniach noworocznych. Czasami też z różnych przyczyn – prywatnych, zawodowych, coś staje się niemożliwe do realizacji w danym momencie. Dobrze w takiej chwili sięgnąć po postanowienie rezerwowe. Ja już miałam kilka takich sytuacji i dzięki temu nie miałam poczucia porażki czy też niezrealizowanego planu. Po prostu wszystko zmieniło swoją kolejność.

3. Przyjemne i pożyteczne w równowadze. Podziel swoje cele na 2 grupy – powinno być mniej więcej pół na pół rzeczy, które uważasz za przyjemności (raz na 2 tygodnie wizyta w ulubionym kinie) i tak zwane obowiązki ( raz w tygodniu nauka języka). Podział jest oczywiście umowny, bo każdy z nas może tę samą rzecz zaklasyfikować inaczej. Chodzi o to, żeby realizować swoje cele z przyjemnością, a nie przymusem.

4. Znajdź osobę, która ma takie postanowienie jak Ty. Zdecydowanie łatwiej umówić się z kimś na wspólne realizowanie postanowień i razem uczęszczać na siłownię, zajęcia językowe czy kurs. Zawsze kiedy jedna osoba ma słabszą chwilę, druga powinna przypomnieć o wspólnym celu.

5. Wyznacz nagrodę za realizację celu. W końcu nic tak nie motywuje jak otrzymanie nagrody po wykonaniu 100% planu! Nagrody nie muszą być materialne. Mogą to być wakacje, na które uzbieramy pieniądze, albo mniejsze w postaci wyjścia do kosmetyczki czy do ulubionej restauracji.

 

Poniżej skrócona lista moich postanowień noworocznych. Jestem ciekawa co znajduje się na Twojej liście! Daj znać w komentarzu 🙂

 

Moje noworoczne postanowienia

Mniej

* pracy (work- life balance) – Rok 2017 był dla mnie bardzo intensywny pod względem pracy, zarówno tej zawodowej, blogowej jak i dodatkowych zleceń wizaż – stylizacja. Wszystko mnie oczywiście bardzo cieszy, ale nadeszła pora, aby nieco ograniczyć pewne sprawy. Dlatego postanowiłam z większą uważnością dobierać zlecenia, zrezygnować z tych najbardziej czasochłonnych i najmniej sprawiających radość. Work – life balance to nie tylko górnolotne hasło, ale postawowa potrzeba każdego człowieka o której łatwo zapomnieć w tych zabieganych czasach.


* szkodliwych rzeczy – Etykiety w drogeriach czytam praktycznie zawsze, choć często przymykam oko na składy. Niestety gorzej jest w spożywczym, tam zachowuję się jak dziecko, które kupuje oczami. Od jakiegoś już czasu postanowiłam wyeliminować większość chemii z jedzenia i jak na razie całkiem dobrze mi idzie. Chcę, żeby czytanie etykiet weszło mi w nawyk. Chcę dokonywać bardziej świadomych wyborów zakupowych.

* ubrań i otaczających mnie przedmiotów. W moim mieszkaniu nie ma zbyt dużo przestrzeni, a wszystkie nasze rzeczy zajmują zdecydowanie za dużo miejsca. Zamieniam ilość na jakość.  W tym roku jestem gotowa na dalszy krok w celu oczyszczenia przestrzeni. Mniej rzeczy to również mniej sprzątania i więcej czasu na przyjemności. To mi się podoba!

 

Więcej

* nauki i rozwoju – tak jak wyżej wspomniałam, zeszły rok upłynął pod hasłem PRACA i niestety zabrakło miejsca na ROZWÓJ. Bardzo mi tego brakuje. Jestem człowiekiem, który całe życie mógłby się uczyć nowych rzeczy i zamierzam zrealizować kilka związanych z tym celów.

Jak dotrzymać postanowień noworocznych? + Konkurs NeoNail


* dbania o zdrowie – czyli kosmetyków naturalnych do pielęgnacji, zdrowych słodyczy, ćwiczeń, które są tak bardzo potrzebne i ruchu na świeżym powietrzu


* czasu dla siebie. Chcę czytać więcej pasjonujących książek. Codziennie, chociaż kilka stron. Chcę mieć 2 razy w tygodniu czas na małe domowe spa, bo maseczki wciąż wykonuję nieregularnie. Lata lecą i jak odpowiednio nie zadbam o skórę teraz, to później będzie coraz gorzej. Kolejnym urodowym postanowieniem jest regularne wykonywanie manicure hybrydowego na stopach. O ile dłonie “weszły mi w krew”, tak nie zawsze znajduję czas na wykonanie pedicure hybrydowego na stopach. Od teraz po prostu wpisałam tę czynność w kalendarz. Nie czuję się w pełni zadbana bez pomalowanych paznokci u stóp! Też tak macie? Na szczęście hybrydy
NeoNail trzymają się na stopach bardzo długo, bo aż miesiąc (paznokcie rosną też dużo wolniej więc nie wymagają malowania częściej). No i co najważniejsze, nie ścierają się na końcach tak jak zwykły lakier.


* szalonych rzeczy. Tak, zawsze stawiałam na praktyczne, przyziemne postanowienia. W tym roku zamierzam zrealizować coś, co chodzi za mną od dawna. Chcę polecieć balonem! Dla mnie to wystarczająco szalone przeżycie. Trzymajcie kciuki, żeby się udało! 🙂

 

Na koniec chciałam Was zaprosić do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez markę NeoNail, który właśnie nawiązuje do noworocznych postanowień! Serdecznie zachęcam do udziału, bo nagrody są naprawdę wyjątkowe!

Co trzeba zrobić aby wziąć udział w konkursie NeoNail?

Do 9 lutego kup produkty NeoNail za minimum 50 zł, zachowaj paragon. Wejdż na specjalną konkursową stronę https://happynewyou.neonail.pl/ i opisz jak dotrzymasz swoich postanowień noworocznych. Jury dokona wyboru najciekawszych zgłoszeń.

Co można wygrać w konkursie?

3 x tydzień metamorfozy z Ewą Chodakowską w Polsce – termin: 08-14.06.2018 roku w hotelu Columna Medica,

5 x zestaw biżuteria marki Lilou,

10 x Starter Set Premium od NeoNail.

Powodzenia! Trzymam za Was kciuki 🙂

  • GlamGirl 18 stycznia, 2018 at 3:41 pm

    Powodzenia w realizacji 🙂 Mi zawsze ciężko szło więc dałam sobie spokój 😉

    • Kasia Innooka 18 stycznia, 2018 at 5:47 pm

      Rozumiem, a ja postanowiłam powalczyć 🙂 Nie narzuciłam sobie rzeczy niemożliwych, więc nie powinnam mieć problemów z realizacją.