Uroda

Wzorki na paznokciach bez umiejętności? Poznaj naklejki termiczne Manirouge!

16 sierpnia, 2017
naklejki termiczne manirouge

Od zawsze byłam antytalenciem, jeśli chodzi o malowanie jakichkolwiek wzorków na paznokciach, dlatego kiedy dowiedziałam się o tej alternatywie zaświeciły mi się oczy. Uwielbiam nosić hybrydy, więc równie ważna jest dla mnie trwałość. Na szczęście udało się połączyć obie te rzeczy – bez kompromisów. Już wyjaśniam jak działają naklejki termiczne Manirouge.

Manirouge to nowość na rynku, która zrewolucjonizowała manicure. Naklejki na paznokcie nie kojarzyły mi się najlepiej – były nietrwałe, wyglądały tandetnie. Manirouge jest inny, to produkt, który całkowicie odczarował tą kategorię. Naklejki termiczne Manirouge są niesamowicie elastyczne i dopasowują się do paznokci niczym druga skóra. Są bezpieczne dla paznokci. Dodatkowo, jeśli zabezpieczymy je hybrydą, są jeszcze bardziej trwałe i wyglądają tak naturalnie jak hybryda z namalowanymi wzorami. W ostatnim czasie wypróbowałam 2 wersje manicure z użyciem naklejek termicznych i dostawałam sporo pytań o to jak namalowałam takie piękne wzory… Także same rozumiecie 🙂 Już zdradzam ten sekret!

Pierwsza stylizacja to same naklejki Manirouge zestaw 119 Bateau, druga stylizacja to mix białej hybrydy NeoNail z naklejkami termicznymi Manirouge 038 Gertrude.


Na początku byłam nieco przerażona, bo jak wiadomo – każda nowa metoda budzi obawy. Na szczęście w zestawie znalazłam naklejki testowe i okazało się, że aplikacja jest bardzo prosta, trzeba tylko trzymać się zasad. W ofercie Manirouge znajdziemy ponad 150 wzorów i ciągle dochodzą kolejne. Naklejki termiczne możemy kupić w zestawach bądź solo, każdy znajdzie coś dla siebie. Wszystkie dostępne produkty znajdziecie w sklepie.
Zestaw który widzicie na moich zdjęciach kosztuje 169,99 zł i zawiera wszystko co potrzebne do aplikacji, a także 6 kompletów naklejek. Są też zestawy mniejsze, ich ceny zaczynają się od 99,90 zł, na pewno każda z Was znajdzie coś dla siebie. Kiedy już mamy wszystkie potrzebne akcesoria, kolejnym razem wystarczy dokupić same naklejki. Koszt jednego zestawu naklejek to 24,90 zł. W jednym secie znajdziecie zestaw który wystarczy na 4 aplikacje – możemy wykonać identyczny manicure i pedicure za pomocą jednego zestawu. Aha – wysyłka jest darmowa! 🙂

JAK POPRAWNIE NAŁOŻYĆ NAKLEJKI TERMICZNE MANIROUGE?

KROK 1

Potrzebujemy akcesoriów takich jak:

– odtłuszczacz (cleaner)

– nożyczki do przycinania naklejek

– mini heater czyli ogrzewacz niezbędny do naklejek termicznych

– kopytko, które ułatwia aplikację

– lakiery hybrydowe (baza + top) – opcjonalnie, ale kiedy ich użyjemy nasz manicure wygląda bardziej naturalnie, jest zabezpieczony przed niszczeniem i paznokcie są twardsze. Ja mam dość trudną, delikatną płytkę, która wymagała dodatkowego zabezpieczenia hybrydą.

KROK 2

Odtłuszczamy płytkę paznokcia za pomocą cleanera.

KROK 3

Dopasowujemy naklejki do rozmiaru paznokcia – zawsze wybieramy tą mniejszą, nigdy większą, bo gdy naklejka będzie za duża, może odchodzić na brzegach i nie trzymać się prawidłowo płytki. Naklejki są na tyle długie, że zawsze przecinam je na pół – jedna naklejka powinna wystarczyć na paznokcie obu dłoni. W moim przypadku większość naklejek była idealna, dwie musiałam lekko przyciąć do kształtu paznokcia.

KROK 4

Odklej naklejkę i podgrzej w mini heaterze. Po około 5-6 sekundach zrobi się miękka i elastyczna. To idealny moment na to, aby przyłożyć ją do paznokcia. Sposób nakładania możecie obejrzeć w tym filmiku.

KROK 5

Obcinamy nadmiar naklejki nożyczkami i opiłowujemy ją ruchem od góry do dołu – tak jakby dociskamy ją do paznokcia, nigdy w przeciwnym kierunku. Na koniec wygładzamy brzeg paznokcia i cieszymy się niepowtarzalnym manicure.

KROK 6 – opcjonalny

Tak jak wspominałam, przy trudnej płytce – warto zabezpieczyć naklejki hybrydą. Ważne, aby zachować odpowiednią kolejność – najpierw przemywamy naklejkę cleanerem, następnie nakładamy bazę i top – jedną lub dwie warstwy, w zależności od potrzeb. Dobrze zabezpiecz wolny brzeg paznokcia.

Wszystkie porady odnośnie nakładania są świetnie opisane/ pokazane na stronie Manirouge.

Wykonanie manicure z użyciem naklejek termicznych Manirouge (wersja z hybrydą) zajmuje mi około 30 minut, na początku wiadomo – trochę dłużej, zanim się dojdzie do wprawy z aplikacją naklejek. Pierwszym razem było nieco dziwnie (w końcu coś nowego!), za drugim już poszło banalnie prosto i wręcz idealnie. Niebawem będę nakładała kolejny wzór, ale już wiem, że nic mnie nie zaskoczy. Ważne jest też to, że naklejki bardzo łatwo zdjąć – łatwiej niż hybrydę, bo wystarczy mocno natrzeć paznokcie oliwką i lekko podważyć naklejkę. Schodzi w mig! Naklejki termiczne Manirouge to też idealny produkt, kiedy chcemy dać paznokciom odpocząć od hybrydy – dzięki nim paznokcie są zadbane i nie są bezpośrednio narażone na żadną chemię typu lakiery hybrydowe czy zwykłe.

Poprawnie wykonany manicure trzyma się do 14 dni! Cieszę się, że po tylu latach noszenia jednolitych paznokci hybrydowych teraz mogę trochę zaszaleć 🙂

To jak, skusicie się na Manirouge? Który z dostępnych wzorów podoba Wam się najbardziej?

naklejki termiczne manirouge