Uroda

Jak przedłużyć złamany paznokieć? Przedłużanie za pomocą NeoNail DUO ACRYLGEL krok po kroku

6 czerwca, 2018
jak przedłużyć złamany paznokieć

Na pewno nie raz zdarzyła Wam się sytuacja, kiedy przed ważną imprezą, w najmniej oczekiwanym momencie złamał się paznokieć. Niby nic wielkiego, ale złamany paznokieć potrafi zepsuć całą stylizację oraz wygląd dłoni. Jedynym wyjściem jest skrócenie reszty paznokci albo… przedłużenie tego złamanego! Ja zdecydowanie wybieram opcję numer dwa!

Nowość na rynku kosmetycznym – połączenie akrylu z żelem, czyli NeoNail DUO ACRYLGEL

Dziś chciałam Wam zaprezentować nowy produkt marki NeoNail, czyli DUO ACRYLGEL. Jest to produkt, dzięki któremu można w prosty sposób poradzić sobie z przedłużeniem paznokci w domowym zaciszu. Jest również polecany, dla paznokci kruchych i łamliwych. Można je przedłużyć, bądź jedynie wzmocnić i dodać im trwałości. Co ważne, metoda jest naprawdę prosta i intuicyjna, co z resztą widać na poniższych zdjęciach. Przedłużony paznokieć będzie rósł razem ze wszystkimi, nie musimy się obawiać, że cokolwiek się wydarzy, jeśli przedłużymy go zgodnie z instrukcją. Jeśli paznokieć odrośnie, można spokojnie uzupełniać odrost tym samym produktem.

Muszę przyznać, że wcześniej nie przepadałam za przedłużaniem paznokci, bo było to bardzo czasochłonne i skomplikowane. Także bardzo się ucieszyłam z nowej możliwości, bo DUO ACRYLGEL jest bardzo łatwy w obsłudze! Łączy sobie najlepsze właściwości akrylu i żelu jednocześnie.

W ofercie NeoNail znajdziemy aktualnie 5 kolorów DUO ACRYLGEL oraz specjalny pędzelek do aplikacji. Możemy od razu nim wykonać stylizację i wykończyć warstwą bezbarwnego hybrydowego topu, nie musimy używać żadnych kolorowych lakierów. Od nas zależy na jaką stylizację się zdecydujemy. Jako, że ja najczęściej noszę jednokolorowe hybrydy, zdecydowałam się na wykończenie w intensywnym różu (Thailand Beauty). Hybryda na tym produkcie trzyma się nawet lepiej niż na samej płytce, także paznokcie są wręcz niezniszczalne – utwardzone i niepodatne na ścieranie. Ok, przejdźmy do sedna, zobaczcie jak prosto przedłużyć złamany paznokieć 🙂

neonail duo acrylgel przedłużanie paznokci

 

 

Przedłużanie paznokci za pomocą NeoNail Duo Acrylgel krok po kroku

1. Najpierw wyrównujemy i opiłowujemy nasz złamany paznokieć, usuwamy skórki, a następnie LEKKO matowimy płytkę. Pamiętajcie – nie chodzi to o to, żeby ją w jakikolwiek sposób ścierać, wystarczy kilka ruchów pilnikiem o ziarnistości 180.

neonail duo acrylgel przedłużanie paznokci

2. Przemywamy paznokieć Cleanerem, aby odtłuścić jego powierzchnię. Do bardzo problematycznej płytki zaleca się po Cleanerze zaaplikować primer. Mi się wszystko pięknie trzyma bez primera, dlatego pomijam ten krok.

neonail duo acrylgel przedłużanie paznokci

3. Aplikujemy cienką warstwę hybrydowej bazy, czyli NeoNail HARD BASE. Zwróćcie uwagę, aby nie zalewać skórek, ani krótkiego wolnego brzegu. Zawsze przed włożeniem do lampy warto sprawdzić czy gdzieś nie ma nadmiaru produktu.

neonail duo acrylgel przedłużanie paznokci

4. Utwardzamy w lampie LED/ UV przez kilkadziesiąt sekund.

neonail duo acrylgel przedłużanie paznokci

5. Podkładamy szablon pod nasz złamany paznokieć. Ważne, aby zrobić to precyzyjnie, bo od tego zależy czy będzie on wyglądał naturalnie i się dobrze trzymał. Szablon musi być maksymalnie wsunięty pod nasz naturalny paznokieć. Pamiętajcie, że szablon zawsze można lekko dociąć w razie potrzeby.

neonail duo acrylgel przedłużanie paznokci

6. Szpatułką nakładamy odrobinę DUO ACRYLGEL na środek paznokcia. Nie za wiele, bo zawsze można dołożyć.

7. Następnie moczymy pędzelek w Cleanerze. To pozwoli nam lekko rozpuścić DUO ACRYLGEL dzięki czemu będziemy mogły nadać mu pożądany kształt.

8. Rozprowadzamy delikatnie produkt formując kształt – od środka paznokcia do wolnego brzegu. Pamiętajcie, aby nie rozciągać produktu zbyt blisko skórek. Nie ma obaw, że sam spłynie, ponieważ ma gęstą konsystencję.

9. Jeśli nadamy właściwy kształt (od połowy + przedłużenie wolnego brzegu), utwardzamy pierwszą warstwę w lampie. Zalecane jest użycie lampy 48W LED przez 60 sekund.

10. Po utwardzeniu zdejmujemy szablon, ponieważ już nam nie jest potrzebny i aplikujemy drugą cienką warstwę, tym razem na cały paznokieć. Ponownie utwardzamy w lampie 48W LED przez 60 sekund.

11. Po aplikacji i utwardzeniu obu warstw DUO ACRYLGEL, warto wyrównać powierzchnię paznokcia i nadać mu idealny kształt za pomocą pilnika o ziarnistości 100.  Następnie wygładzamy polerką, przemywamy Cleanerem, czyli przygotowujemy paznokieć na ostatnią/ ostatnie warstwy.

12. Aplikujemy 2 warstwy hybrydy kolorowej (każdą z nich utwardzamy w lampie) + warstwę NeoNail HARD TOP, również utwardzamy. Jeśli stylizujemy paznokcie za pomocą DUO ACRYLGEL np. robimy french manicure, w tym momencie możemy pominąć hybrydę kolorową i jedynie zaaplikować sam HARD TOP.

13. Utwardzamy w lampie i przemywamy Cleanerem.

14. Cieszymy się pięknym, mocnym, przedłużonym paznokciem, który wygląda bardzo naturalnie!

 

neonail duo acrylgel krok po kroku

Mam nadzieję, że wszystko opisałam jasno, jeśli macie jakiekolwiek pytania, zapraszam do zadawania ich w komentarzach, na wszystkie odpowiem 🙂 Polecam też obejrzeć filmik instruktażowy NeoNail, gdzie wszystko dokładnie widać: