Moda

Stylizacja nad morze – o czym warto pamiętać

19 czerwca, 2019
stylizacja nad morze innooka

Pamiętam jedno z blogerskich spotkań, to było kilka lat temu, prawdopodobnie w czerwcu. W całej Polsce żar leje się z nieba. Do Trójmiasta zjeżdżają osoby z różnych części Polski. Weekend nad morzem przy takiej pogodzie brzmi idealnie, prawda?

Ten kto mieszka nad morzem, tak jak ja wie o pewnej pułapce jeśli chodzi o pogodę. Nad morzem jest ona zmienna i kapryśna. Często jest u nas kilka stopni chłodniej niż w pozostałej części Polski. Dlatego pakując walizkę koniecznie trzeba to uwzględnić.

Wracając do spotkania blogerów, większość osób od razu po przyjechaniu do nas stwierdziła, że nie spakowała cieplejszych rzeczy bo przecież upał (ale nie nad morzem!) i szturmem ruszyła na galerie handlowe po cieplejsze ubrania. A wystarczyło się dobrze spakować 🙂

Pierwsza zasada pakowania się – nie ważne gdzie, zawsze trzeba uwzględnić zmiany pogody i to, że na przykład wieczorami potrafi być dużo chłodniej niż w dzień. Zawsze warto spakować jakąś bluzę i kurtkę przeciwdeszczową/ przeciwwiatrową. Już nie raz przekonałam się że warto mieć ubrania na każdą okazję.

Dzisiejsza stylizacja będzie właśnie idealna na chłodniejszy dzień nad morzem tudzież wieczór. Zaufajcie – nad morzem prawie zawsze wieje, dlatego według mnie wiatrówka jest tu niezbędna. W swojej szafie mam ich kilka, z resztą jakiś czas temu robiłam też post z przeglądem okryć wierzchnich, wśród których znajdowały się również kurtki wiatrówki.

Poza wiatrówką, zdecydowałam się na jednoelementową stylizację czyli sukienkę. Jak na nadmorską dziewczynę przystało, uwielbiam paski dlatego ten model szczególnie skradł moje serce. Do sukienki w sportowym stylu i kurtki – wiatrówki, wybrałam trampki. Spacery nad morzem lubią się przeciągać, bywają długie, dlatego wygodne buty to podstawa. Szpilki nie są najlepszym pomysłem biorąc pod uwagę różny teren 🙂 Można rozważyć sandały, choć zależy po jakim terenie będziemy spacerować. Jeśli deptakiem – sprawdzą się, ale tam gdzie jest więcej piasku już raczej nie. Piasek i sandały = obtarte stopy.

Duża torebka shopperka w letnich kolorach pomieści sporo rzeczy, w tym kurtkę jeśli będzie zbyt ciepło aby ją ubrać. Można tam zmieścić nawet niewielki kocyk i coś do czytania 🙂

Do sportowego stroju wybrałam sportowy zegarek w białym kolorze. Dobrze się uzupełnia z pozostałymi elementami stylizacji.

Wszystkie rzeczy które mam na sobie znajdziecie w Designer Outlet Gdańsk w atrakcyjnych, outletowych cenach.

Kurtka Benetton | Sukienka i Torebka Lacoste | Trampki – Cross Jeans | Zegarek Time Trend