Styl życia, Uroda

Kosmetyki do samolotu, czyli co zabrać do bagażu podręcznego

24 marca, 2023
kosmetyki do samolotu

Podróżowanie to dla wielu z nas ogromna frajda, ale też stres. Trzeba się rozsądnie spakować i nie przekroczyć dozwolonych ilości płynów, żeby ich nie stracić na lotnisku. W tym wpisie wyjaśniam jakie kosmetyki warto spakować do bagażu podręcznego samolotu, a które z nich można odpuścić.

Bagaż podręczny w samolocie – jakie ilości płynów są dozwolone?

Przed każdą podróżą, sprawdź najbardziej aktualną informację na stronie linii lotniczych, którymi będziesz lecieć. W 2023 roku niektóre linie mają znieść limity, dlatego warto śledzić aktualności. Jednak kosmetyki sporo ważą, dlatego pamiętaj, że nawet po zniesieniu limitu objętościowego, kosmetyki będą zwiększały wagę bagażu (obecny limit wagowy bagażu podręcznego to od 7 do 12 kilogramów w zależności od linii lotniczych), także weź pod uwagę wszystkie aspekty, żeby nie zostać niemile zaskoczoną.

Obecne wymagania większości linii lotniczych

  • Wszystkie kosmetyki płynne, żele, pasty, kremy i pianki, muszą być pakowane w pojemnikach o pojemności nie większej niż 100 ml. Wszystkie takie pojemniki muszą być umieszczone w przezroczystym worku strunowym o pojemności nie większej niż 1 litr.
  • Każdy pasażer może przewozić tylko jeden taki worek ze sobą na pokład samolotu.
  • Wszystkie kosmetyki w formie aerozolu są zabronione na pokładzie samolotu, bez względu na ich pojemność.
  • Niektóre linie lotnicze mogą mieć dodatkowe ograniczenia dotyczące przewożenia kosmetyków. Dlatego ważne jest, aby upewnić się, jakie zasady obowiązują przed lotem.
  • Jeśli podróżujesz z bagażem rejestrowanym, możesz przewozić większe pojemniki z kosmetykami, ale muszą być one umieszczone w bagażu rejestrowanym, a nie w bagażu podręcznym.
  • Należy pamiętać, że niektóre kosmetyki, takie jak lakiery do paznokci i farby do włosów, mogą być uważane za niebezpieczne materiały i nie mogą być przewożone na pokładzie samolotu (mogą zostać skonfiskowane przez służby lotniskowe). Przed podróżą warto sprawdzić aktualne przepisy na stronie przewoźnika lub organizacji zajmującej się regulacjami w zakresie bezpieczeństwa lotniczego w danym kraju.

Jakie kosmetyki spakować do bagażu podręcznego?

Jeśli masz w bagażu już dużo płynów, możesz zrezygnować z żelu do mycia ciała i zastąpić go kostką myjącą, czyli inaczej syndetem. Czym różni się od mydła? Ma neutralne dla skóry pH (mydło ma zasadowe). Dlatego będzie zdrowszym wyborem dla skóry. Syndetem możesz bez obaw umyć twarz, jak i całe ciało.

Chusteczki odświeżające również nie wliczają się do „płynów”. Warto je mieć przy sobie w podróży do szybkiego odświeżenia rąk bez konieczności użycia wody.

Masełko do demakijażu to kolejny kosmetyk, który nie będzie wliczał się do płynów. Warto je wziąć zamiast płynu micelarnego czy olejku.

Ulubione perfumy możesz odlać do specjalnego pojemnika z atomizerem. Nie musisz kupować miniatur.

Pod ręką warto mieć pomadkę nawilżającą do ust, ponieważ suche powietrze podczas lotu może dawać się we znaki, szczególnie ustom. Osobiście bardzo lubię pomadkę Tisane, z resztą była jednym z ulubieńców kosmetycznych 2022 – wpis znajdziesz TU.

Kosmetyk wielofunkcyjny, jak na przykład prebiotyczny tonik SkinTra. To produkt w formie lekkiego mleczka, który zastąpi Ci tonik, serum, krem czy mleczko do ciała. Jeden produkt – wiele funkcji! Jest to szczególnie istotne na wyjeździe.

Interesujesz się świadomą pielęgnacją? Chcesz lepiej dobierać kosmetyki do potrzeb skóry? Sprawdź moją najnowszą publikację. To obszerna pigułka wiedzy, która nauczy Cię dobierać skutecznie pielęgnację! Kliknij i sprawdź szczegóły 👇