Blog

Depilacja laserowa- wszystko, co musisz wiedzieć przed udaniem się na zabieg!

12 czerwca, 2023
depilacja laserowa

Laserowe usuwanie owłosienia to zabieg, który cieszy się coraz większą popularnością. Znajduje wielu zwolenników zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Najczęściej depilowane okolice to w wypadku kobiet bikini, nogi i pachy. Najchętniej wybierane okolice w wypadku męskiej depilacji to klatka, plecy, pachy, barki i ramiona, a nawet brzuch. Aczkolwiek pamiętajcie – nikt nie może Wam mówić jak macie wyglądać 🙂 Dla mnie, pozbycie się niechcianego owłosienia to ogromny komfort i wygoda, dlatego jestem zwolenniczką tej metody.

Jak się przygotować do depilacji laserowej?

1. Skonsultuj się z specjalistą: będzie on w stanie ocenić twoją skórę oraz przeprowadzi ankietę medyczną aby wykluczyć ewentualne przeciwskazania.
2. Unikaj opalania: przed zabiegiem depilacji laserowej powinno się unikać opalania intensywnego opalania skóry przez co najmniej 2 tygodnie. Skóra bardzo mocno opalona lub oparzona słońcem może zwiększyć ryzyko wystąpienia przebarwień po zabiegu. Unikaj również stosowania samoopalaczy na co najmniej 2 tygodnie przed zabiegiem. Warto wiedzieć, że zabiegi można wykonywać również latem – zachowaniem ostrożności. Kilka dni po zabiegu też należy wstrzymać się z intensywnym opalaniem.
3. Nie depiluj się woskiem lub depilatorem na co najmniej 2-4 tygodnie przed zabiegiem: laser działa na melaninę znajdującą się w cebulkach włosów. Aby zapewnić skuteczność zabiegu, włoski nie powinny być wyrywane z korzeniem za pomocą wosku, depilatora lub innych metod usuwania włosów, które uszkadzają cebulki.
4. Nie używaj produktów chemicznych: przed zabiegiem depilacji laserowej powinieneś zaprzestać stosowania produktów chemicznych, takich jak kremy do depilacji, na co najmniej tydzień przed zabiegiem. Te produkty mogą uczulić skórę lub zmniejszyć skuteczność zabiegu.
5. Ogolenie obszarów poddawanych zabiegowi: na dzień przed zabiegiem lub z rana w dniu wizyty, zaleca się ogolenie obszarów, które mają być poddane zabiegowi.
6. Unikaj stosowania kosmetyków: w dniu zabiegu unikaj stosowania kosmetyków, takich jak kremy, balsamy, dezodoranty czy perfumy na obszarze poddanym depilacji laserowej. Skóra powinna być czysta i pozbawiona wszelkich substancji chemicznych.

Jeśli jesteś zainteresowan* profesjonalną depilacją laserową i mieszkasz we Wrocławiu lub Warszawie, zajrzyj na stronę depilacjalaserowa-wroclaw.pl oraz depilacja-laserowa.info. Ten artykuł powstał właśnie we współpracy z ekspertami, którzy tam pracują. Oba salony mają świetne opinie, co potwierdza ich skuteczność.

Ile zabiegów depilacji laserowej trzeba aby trwale usunąć niechciane owłosienie?

Niestety ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ jest to kwestia indywidualna. Są jednak czynniki, które wpływają na ilość zabiegów. Laser wychwytuje pigment znajdujący się we włosie, dlatego im ciemniejsze włosy tym lepsze osiągniemy efekty. Gęstość owłosienia oraz jego grubość również wpływają na efektywność zabiegów: im delikatniejsze włoski oraz im rzadsze jest owłosienie tym efekty zabiegu są szybsze! Ktoś z ciemnym ale cienkim i rzadkim włoskiem może potrzebować 2/3 zabiegi, a ktoś inny z jasnym lub bardzo gęstym owłosieniem może potrzebować kilkanaście. Średnio zalecanych jest 8 zabiegów.

Jaka jest cena depilacji laserowej?

Zależy to od kilku czynników. Po pierwsze w grę wchodzi jaka okolica do depilacji nas interesuje. W wypadku depilacji małej okolicy jak pachy ceny będą niższe, niż jeśli decydujemy się na całe ciało. Cena depilacji pach to około 200 zł, a za całe ciało zapłacimy 1600 zł w zależności od gabinetu na który się zdecydujemy. Na ostateczną cenę zabiegu wpływa również to na jakim laserze pracuje dany salon. Ktoś może kupić taki laser na rynku chińskim nawet za kilka tysięcy złotych. Z kolei profesjonalne medyczne lasery to cena małego mieszkania w Warszawie, dlatego to wszystko przekłada się na jakość świadczonych usług, a co za tym idzie na cenę.

Jaki rodzaj lasera wybrać?

Istnieje wiele rodzajów urządzeń do epilacji laserowej. Na pewno warto zdecydować się na zabieg laserem diodowym, a szerokim łukiem omijać lasery typu IPL. Różnica działania pomiędzy tymi laserami została wyjaśniona w TYM filmie.

Główne różnice pomiędzy IPL a laserem diodowym:
1. Źródło światła: IPL korzysta z szerokiego zakresu światła o różnych długościach fali, podczas gdy laser diodowy wykorzystuje pojedynczą długość fali światła.
2. Precyzja: laser diodowy oferuje większą precyzję niż IPL. Laser diodowy emituje światło w jednym punkcie, co umożliwia bardziej skoncentrowane działanie na obszarze poddanym depilacji i celowe działania w struktury odpowiedzialne za wzrost włosa w jego macierzy.
3. Skuteczność: ze względu na większą precyzję, laser diodowy jest bardziej skuteczny w redukcji włosów niż IPL. Laser diodowy ma zdolność do docierania do głębszych warstw skóry i docelowego uszkadzania cebulek włosowych, co prowadzi do trwalszych efektów.
4. Bezpieczeństwo: laser diodowy jest uważany za bezpieczniejszą opcję niż IPL, ponieważ ma bardziej skoncentrowany strumień światła (trafia w włos, a nie tkanki skóry wokół). Jest odpowiedni dla osób zarówno o jasnej jak i ciemniejszej karnacji oraz ciemnych czy jasnych włosach.
5. Liczba sesji: zarówno IPL, jak i laser diodowy wymagają serii sesji, aby osiągnąć trwałe efekty. Jednak ogólnie rzecz biorąc, laser diodowy wymaga zdecydowanie mniejszej liczby zabiegów w porównaniu do IPL, aby uzyskać podobne wyniki, ponadto daje znacznie trwalsze rezultaty.

Więcej na temat laserów oraz ich rodzajów możecie przeczytać na stronie.

Jak długo utrzymuje się efekt depilacji laserowej?

To kolejne pytanie, które najczęściej zadają klienci. Efekt utrzymuje się przez długie lata. Po serii zabiegów zalecany jest zabieg utrwalający raz do roku. Jeśli ktoś na starcie cierpi na nadmierne owłosienie lub hirsutyzm może potrzebować częstszych przypomnień. Posiadając standardowe owłosienie oraz wyregulowany poziom hormonów, zazwyczaj po serii zabiegów wystarczy wykonać tylko jeden zabieg utrwalający raz w roku lub w niektórych przypadkach nawet raz na trzy lata. Jest to zdecydowanie usługa, która przekłada się na oszczędność czasu. Nie musimy już myśleć o tradycyjnych sposobach depilacji i tracić na to wielu godzin!

2 komentarze

  • Reply Zuza 21 sierpnia, 2023 at 1:50 pm

    To naprawdę przyjemność czytać Twój blog. Zawsze znajduję tu coś nowego i ciekawego do wypróbowania.

  • Reply SunTrack 21 sierpnia, 2023 at 3:56 pm

    Bardzo ciekawy i pełen informacji wpis na temat depilacji laserowej! Wydaje się, że w dzisiejszych czasach wiele osób poszukuje skutecznych metod pozbycia się niechcianego owłosienia, a laserowe usuwanie owłosienia staje się coraz bardziej popularne. Twój wpis dostarcza kompleksowych informacji na ten temat, co z pewnością będzie wartościową lekturą dla osób zainteresowanych tym rodzajem zabiegu.

  • Leave a Reply