Styl życia, Zdrowie

Ulubione trenerki i ćwiczenia z YouTube

13 lutego, 2021
ćwiczenia z youtube

Dawniej regularnie chodziłam do pobliskiego klubu fitness (głównie z rozsądku niż przyjemności) ale jak wszyscy wiemy, od wiosny kluby są nieczynne. Przy siedzącej pracy odpowiednie ćwiczenia to konieczność, o czym miałam okazję się przekonać osobiście. Po dłuższej przerwie od ćwiczeń wracały bóle, napięcia i pogorszone samopoczucie. Zebranie się do ćwiczeń w domu nie było najłatwiejsze, zwłaszcza gdy kanapa i Netflix są tak blisko. Ale kiedy wiedziałam, że chwilowo nie mogę liczyć na fizjoterapeutę ani masażystę, motywacja magicznie powróciła…

Zaczęłam szukać różnych możliwości ćwiczeń online. Dlaczego? Nie lubię sama tworzyć zestawów ćwiczeń i wiedziałam, że potrzebne mi jest wsparcie w postaci osoby, która będzie wydawać polecenia 😉 Pojawiło się tych opcji sporo, ale okazało się, że YouTube daje mi największą różnorodność w rozsądnej cenie. Wykupiłam dostęp do konta Premium aby nie mieć reklam przed filmami i móc ćwiczyć bez wyskakujących bannerów.

Po kilku miesiącach „ćwiczeń z YouTube” postanowiłam się z Wami podzielić moimi ulubionymi trenerkami oraz przykładowymi zestawami ćwiczeń. Różnorodność jest dość spora, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Stworzenie dużej bazy ulubionych treningów, spowodowało, że ćwiczenia stały się przyjemnym wieczornym relaksem, a nie jak wcześniej – obowiązkiem z rozsądku. Doceniam fakt, że ćwiczę we własnym pokoju na czystej podłodze, jest świeże powietrze, wygodna mata i spory kawałek podłogi, co w klubie przy dużej liczbie ćwiczących osób nie było możliwe. Tak bardzo doceniłam te domowe ćwiczenia, że póki co wydają mi się bardziej atrakcyjną opcją niż chodzenie w jakiekolwiek miejsce. A za sobą mam już kilka przygód z klubami i centrami jogi. Tak więc nie pozostaje mi nic innego, jak zachęcić Was do spróbowania takiej domowej aktywności.

Ulubione kanały z ćwiczeniami na YouTube

Ola Żelazo

Przyciągnęła mnie swoją energią i różnorodnością filmów na kanale. Zwraca dużą uwagę na poprawne wykonywanie ćwiczeń, co jest bardzo ważne, żeby sobie nie zaszkodzić. Znajdziecie u niej sporo treningów typu zdrowy kręgosłup, joga, pilates, ale też bardziej intensywne ćwiczenia dla zaawansowanych. U Oli jest coś dla każdego – jedna z jej nowych serii, to Kus dla Opornych składający się z 4 filmów. Jeśli jeszcze nie zaczęliście regularnie ćwiczyć, to serdecznie polecam zacząć właśnie od tego zestawu. Gwarantuję, że przeżyjecie bez uszczerbków na zdrowiu i motywacji 😉

Trening Fitness

Od Pauli zaczęła się moja przygoda z ćwiczeniami na YT, więc mam duży sentyment do jej filmów. Większość treningów jest raczej nastawionych na gubienie kalorii (co jest bardzo potrzebne po tych długich miesiącach pandemii 😉 ), ale również znajdziecie filmy z kategorii pilates czy zdrowy kręgosłup, które bardzo polecam.

Mady Morrison

Kiedy głowa pęka od nadmiaru pracy, rozmów i emocji, kanał Mady jest tym, czego potrzebuję. Bardzo lubię jej programy stretchingowe, które zapewniają mi pożądany relaks i dają odpocząć głowie od nadmiaru bodźców. Co w nich jest innego? Nie ma instruktażu słownego. Mady pokazuje ćwiczenia i za pomocą krótkiego sygnału dźwiękowego wiadomo, kiedy jest zmiana. Pozwala to maksymalnie skupić się na wykonywanym ćwiczeniu bez wpatrywania w ekran. Przy stretchingu jest to szczególnie ważne.

Małgorzata Mostowska

Gosia ma spokojny, kojący głos który sprawia, że każde ćwiczenia z nią są prawdziwym relaksem. Specjalizuje się w jodze i właśnie tego typu zestawy znajdziemy na jej kanale. Ma świetnie podzielone praktyki na różne stany samopoczucia i dolegliwości. Znajdziecie u niej na przykład ćwiczenia które pomagają przy bolesnych miesiączkach ale też wyciszającą jogę na dobry sen.

To wszystko, jeśli chodzi o moje ulubione kanały. Cieszę się, że dziewczyny cały czas nagrywają nowe filmy, bo można spróbować czegoś nowego lub wracać do sprawdzonych zestawów ćwiczeń.

Jeśli macie swoje ulubione kanały z ćwiczeniami na YT, koniecznie dajcie znać, chętnie poszerzę swoje horyzonty 😉